Easy Camp Tundra 250 Sovepose
Sovepose med god isolering i pakkevenligt format til en rigtig god pris. Velegnet til dig, der er op til 205 cm høj. Perfekt til begyndere eller dem, der ønsker en prisvenlig sovepose, der passer til det meste af sæsonen (sent forår til efterår).
LÆS MEREKomfort temp mand: +2°C
Komfort temp kvinde: +7°C
Kropslængde: 205 cm
Fyld: 2 x 125 g/m2 polyesterfiber
Vægt: 1450 g
Prisbillig og varm sovepose
Kombinationen af vægt, pris og ydeevne gør Easy Camp Tundra 250 til en perfekt begyndersovepose til eventyr fra forår til efterår. Soveposen er lang og passer til dig, der er op til 205 cm høj.
Den har en blød og behagelig inderside. Lynlåsen er beskyttet med en overfoldet kant, der beskytter mod varmelækage, og den har en hætte, der kan strammes for yderligere at lukke kulden ude. En anden god egenskab ved soveposen er, at den har en lynlås i fuld længde, så den kan åbnes på helt varme nætter.
Easy Camp Tundra 250 Sovepose
- Afspændbar hætte
- Overdimensioneret kant til lynlås minimerer varmelækage langs siden
- To-vejs lynlås: Kan åbnes i fodenden på varme nætter
- Kan monteres sammen med en anden Nebula M sovepose for at få en to-personers sovepose (se nedenfor)
- Ophængsløkker i bunden
- Pakkepose medfølger
- Maskinvaskbar
Monteres på dobbelt sovepose
En rigtig god feature er, at to soveposer kan spændes sammen for at få en dobbelt sovepose. Hvis du ønsker den mulighed, så e-mail svaret på ordrebekræftelsen og indtast "L + R".
Isofill
Isofill er syntetiske fibre med lignende isoleringsegenskaber som dun, men som er mere omkostningseffektive at fremstille. Fordelen ved isofill er, at den er mindre følsom over for fugt end dun. Ulempen ligger i en lidt dårligere vægt/isoleringsevne.
| Brand | Easy Camp |
| Størrelse | 225 x 80 x 50 cm (LxBxB) |
| Størrelse (pakket) | 34 x 22 cm |
| Vægt | 1450 g |
| Kropslængde | 205 cm |
| Sæsoner | 2-3 |
| Temp (T-comfort) kvinder | 7°C |
| Temp (T-limit) mænd | 2°C |
| Temp (T-extreme) | -12°C |
| Konstruktion | 2-layer construction |
| Yderstof | 190T, 100% polyester |
| Inderstof | 190T børstet polyesterpongé, 100 % polyester |
| Fyld | 2 x 125 g/m2 hollow fibre, 100% polyester |
| Lynlås | 2-vejsåbning, automatisk lås |
| Taske / opbevaring | Pakningspose |
Dette produkt har kun bedømmelser, men ingen anmeldelser.


























Bestil i dag så sender vi på mandag
Prisgaranti
60 Dages fuld returret
Fri forsendelse over 500 kr