Thule Rain Blocker G2 Sidevæg 2 m

Vare-ID: TH307400

Thule sidevæg til kortere markiser med en dybde på 2 meter. Med stort klart vindue, der giver en god udsigt. Passer til de kortere modeller af Thule Omnistor 5200, 4900, 6300, 6200, 5003 og 5002.


OBS: Til kassevogne og længere/bredere markiser findes der andre modeller af sidevægge. Er du i tvivl om, hvorvidt denne passer til din markise, så kontakt os gerne – vi hjælper dig med at finde den rigtige sidevæg.

LÆS MERE
På lager
Bemærk: Udsolgt. Kontakt os for leveringstid
Kun få stk. tilbage (3 stk.)
kr.1 995

Størrelse/Højde

Bemærk: Udsolgt. Kontakt os for leveringstid
Påmindelse produkt

Indtast din e-mailadresse nedenfor, og vi vil give dig besked, når varen er tilgængelig! Din e-mail-adresse gemmes i op til 180 dage.

Dybde: 200 cm
Markisehøjde: XS 180–199 cm, S 205–224 cm


En sidevæg med stort klart vindue, specielt designet til mindre markiser med en dybde på 200 cm. Nem at montere med den medfølgende teleskopiske aluminiumstang.

 

Thule Rain Blocker G2 Sidevæg 200 cm

  • Specielt tilpasset mindre markiser og minivan-markiser med en dybde på 2 m
  • Sidepanelet skubbes ind i den medfølgende aluminiums spændearm, der monteres mellem markisekassette/-taske og frontskena
  • Smarte beslag gør det nemt at fastgøre sidepanelet til markisens støtteben
  • Kan kombineres med frontpaneler
  • Vandafvisende
  • UV-bestandig
  • Holdbart PVC-stof af høj kvalitet


 

BrandThule
Størrelse200 cm
Vægt3,7 kg / 4 kg
Fastgørelseshøjde180-199 cm / 205-224 cm
Tilbehør til dette produkt
Tidligere viste produkter